Son Yazılar
Westeros Günlükleri : Khaleesi Valyria Dilini Konusurken ( Çizim )

Westeros Günlükleri : Khaleesi Valyria Dilini Konusurken ( Çizim )

Bu karikatürün ilham kaynağı şüphesiz herkesin bildiği Game Of Thrones dizisidir.Normalde 4.  kitabını şuan okuyor olsam dahi, dizideki sahneyi asla bu kadar güzel hayal edememiştim.

Yazının devamı ve video spoiler niteliğindedir  :)

Bence dizinin 3. sezonunun şu ana kadar olan en iyi sahnesi; Daenerys Targaryen’in Astaporlu köle tacirlerini katlettiği ve Lekesizlere sahip olduğu kısımdır.Zaten Khaleesi’nin Valyria dilinde konuştuğu kısımı tarif edebilmek imkansız gibi birşey.Bende uyandırdığı etkiyi Manga Studio EX ile karikatürize etmeye çalıştım, umarım beğenirsiniz.İzlemek isteyenler için videoyu da paylaştım.Kitaplarını okumanızı ve diziyi izlemenizi de tavsiye ederim.Muhteşem bir seri.

Westeros Günlükleri adı altında başladığım bu karikatür serisi, umuyorum yeni fikirler ile devam eder.Game Of Thrones kitaplarından ve dizisinden yola çıkarak çizmeyi umduğum bu karikatürleri bozukklavye’ de paylaşacağım.

Sizde Nasıl Bir Etki Bıraktı ve Sahneyi Nasıl Buldunuz ? Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi duymak beni çok mutlu eder :)

Game Of Thrones 3.sezon Khaleesi Valyria dilinde konuşur iken

Valyria dilini konuşmaya başladığı kısım 1:30 İyi seyirler …

Hakkında Enes BEŞİNCİ

Galatasaray Üniversite'sinde Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisiyim.Fransızca öğreniminin yanı sıra; "bozukklavye.com" ile teknoloji yazarlığına başladım.Önceden beri internet-bilgisayar-teknoloji alanlarına karşı olan ilgimi, burada yazıya döküyorum...

10 yorum

  1. O sahne dizinin şimdiye kadar çekilen en etkileyeceği sahnelerinden biri olması haricinde hikayenin devamına da çok büyük etkisi olacak. En azından benim tahminim bu yönde. R.R Martins’in serilerde bana göre en çok kayırdığı 3 karakterden biri khaleesi ve adına ateşin şarkısının söylendiği kişilik olması kuvvetle muhtemel. (diğer kayrıldığını düşündüğüm kişiler; Tyrion ve Jon Snow)

  2. Tamam, benim gözlerimde kalpler çıkmıyor olabilir ama o sahnede ben de içimden “Yürü be Daenerys!” demiştim ve çok heyecanlanmıştım :) Benim için Gri solucanla yaptığı konuşma çok etkileyiciydi özellikle.

  3. Tyrion’u kayırıyor mu? Adama yazık ya, başına gelmeyen kalmadı hele en son işler onun için bayağı sarpa sarmıştı. Adam doğuştan şanssız bence

  4. Tyrion pek çok açıdan diğer karakterlerden farklı tutuluyor. Şimdi açıklama yapmak isterdim ama spoiler alert! :)) Bu arada Enes çizimler gerçekten çokoş..

  5. Enes Bey zaten yazısında yeterince spoiler yapmış yapmadan önce de uyarısını yazmış. Spoiler görmek istemeyen arkadaşların bu kısımları okuyacağını sanmıyorum o yüzden

  6. sen mi çizdin bu resimleri??

  7. pozdravlénia brate!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top