Son Yazılar
Siz Öldükten Sonra Google Hesabınızın Kaderi Ne Olacak ?

Siz Öldükten Sonra Google Hesabınızın Kaderi Ne Olacak ?

Diyelim ki belirli bir süre sizden haber alınamadı, kayıplara karıştınız veya öldünüz ! Peki hayatınızın büyük bir bölümünde kullandığınız Google hesabınıza ne olacağını hiç düşündünüz mü?E-postalarınız, yüklediğiniz resimler,paylaştığınız videolar,yazdığınız yazılar,arkadaşlarınızla olan mesajlaşmalarınız ve daha birçok şey !

Artık böyle bir durumda dijital bilgilerinize ne olacağını belirleyebiliyorsunuz.”Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi” servisi ile Google kullanıcılarına, ortadan kaybolmaları durumunda hesaplarının kaderlerini belirlemelerine olanak sağlıyor.

Nasıl mı?

Öncelikle bu özellikten yararlanmak için Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi‘ne girerek belirli seçimleri yapmanız gerekiyor.

İlk olarak bir telefon numarası ve isteğe göre 2. bir e-mail hesabı giriyorsunuz.Böylece belirli bir süreden sonra google size hesabınıza uzun zamandır giriş yapmadığınızı hatırlatmak için SMS ve e-mail atıyor(Eğer 2. bir adres girmiş iseniz).

İkinci olarak hesabınızın Google tarafından pasif sayılması için geçmesi gereken zamanı belirliyorsunuz.Bu zaman dilimleri 3,6,9,12,15 veya 18 olarak belirlenmiş.Seçtiğiniz zaman diliminden 1 ay önce google sizi uyarmaya başlıyor.

Üçüncü kısımda hesabınızın etkin olmadığını Google, belirlediğiniz kişilere bildiriyor(Maksimum 10 kişiye kadar güvendiğiniz kişileri belirleyebiliyorsunuz).

Son olarak İstediğiniz takdirde Google hesabınızın silinmesini belirleyebiliyorsunuz.Bu seçenek ile Gmail mesajlarınız, Blogger yazılarınız, Youtube videolarınız, kısaca Google hesabınızla ilgili olan her şey siliniyor, ve dijital geçmişiniz mezara giriyor…

google'ın inaktif hesaplar için yeni servisi

Google’ın Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi Panelinden Bir Görüntü

 

Hakkında Enes BEŞİNCİ

Galatasaray Üniversite'sinde Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisiyim.Fransızca öğreniminin yanı sıra; "bozukklavye.com" ile teknoloji yazarlığına başladım.Önceden beri internet-bilgisayar-teknoloji alanlarına karşı olan ilgimi, burada yazıya döküyorum...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top