Son Yazılar
PicsArt Uygulaması Nedir ? Nasıl Kullanılır ? (İnceleme)

PicsArt Uygulaması Nedir ? Nasıl Kullanılır ? (İnceleme)

PicsArt – Photo Studio, GooglePlay’de 50.000.000 dan fazla kişi tarafından yüklenen başarılı bir fotoğraf uygulaması.Peki PicsArt’ı diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir ve bu program nasıl kullanılır ? PicsArt ile Instagram arasında büyük benzerlikler mevcut.Örneğin iki uygulama da kullanıcılardan hesap açmalarını istiyor.PicsArt üzerinden kayıt olmak istemeyen ya da hızlı bir şekilde programı kullanmaya başlamak isteyenler, kendi Twitter …

Review Overview

Arayüz
Paylaşım - Sosyal Ağ
Düzenleme Araçları
Yenilik

Efekt , Kolaj, Çizim Hepsi Bu Uygulamada !

Summary : Çok başarılı bir uygulama.Düzenleme araçları çok geniş, sosyal ağ entegrasyonu ve yarışmalar ile dinamizmi yakalayabilmiş.Bu kadar fazla özellikten dolayı arayüze alışmak zaman alabilir.

95

PicsArt – Photo Studio, GooglePlay’de 50.000.000 dan fazla kişi tarafından yüklenen başarılı bir fotoğraf uygulaması.Peki PicsArt’ı diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir ve bu program nasıl kullanılır ?

PicsArt ile Instagram arasında büyük benzerlikler mevcut.Örneğin iki uygulama da kullanıcılardan hesap açmalarını istiyor.PicsArt üzerinden kayıt olmak istemeyen ya da hızlı bir şekilde programı kullanmaya başlamak isteyenler, kendi Twitter ya da Facebook hesapları üzerinden giriş yapabiliyorlar.

Picksart uygulaması inceleme

Picsart ‘a üye olabilir ya da direkt olarak Facebook ve Twitter hesaplarınızdan giriş yapabilirisiniz.

Picksart uygulaması inceleme

Windows 8 ‘i andıran tasarımıyla, birçok özelliğe anasayfadan ulaşmak mümkün…

Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan menüde tüm araçlar toplanmış.Örneğin Bir fotoğrafa efekt vermek istiyorsanız, efekt butonuna bastıktan sonra isterseniz Galeri’den fotoğraf seçiyorsunuz, isterseniz kamerayı kullanarak yeni bir fotoğraf çekiyorsunuz.Ancak asıl yenilik bu iki seçeneğin yanı sıra gelen ; Dropbox, Google, Flickr, Picasa, Facebook gibi ağları kullanarak fotoğraf seçebilme özelliği ! Böylece farklı ortamlarda sevdiğiniz fotoğrafları, efekt, yazı,çerçeve ve çizimler ile istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz.

Picksart uygulaması inceleme

Başkaları tarafından paylaşılan yeni fotoğraflar “Yakın Zamanda” sekmesinde yer alıyor.

Picksart uygulaması inceleme

PicsArt sayesinde güncel olan yarışmalardan haberdar olabilir ve yarışmalara katılabilirsiniz !

PicsArt’ı diğer fotoğraf uygulamalarının önüne geçiren en önemli yenilik “yarışmalar” olsa gerek.Güncel ve katılımın çok fazla olduğu bu yarışmalar ile kullanıcılar kendilerini geliştirme ve tanıtma imkanına sahip oluyorlar.Bu tür yarışmalar sayesinde uygulamaya bir dinamizm katılmış ve kullanıcıların sadece paylaşıp yorumlamaktan çok kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam hazırlanmış.

PicsArt Yarışmalarını görebileceğiniz sayfa : http://picsart.com/contests

Picksart uygulaması inceleme

Sanatçılar sekmesi sayesinde, fotoğraf alanında popüler olan sanatçıları bulabilir, onları takip edebilirsiniz.

 

Picksart uygulaması inceleme

PicsArt -Photo Studio ile düzenleme yaparken katman kullanabiliyorsunuz.

Fotoğraflar üzerinde değişiklik yaparken kafanız az da olsa karışabilir çünkü uygulamanın içinde – yazının başlarında da belirttiğim gibi – çizim, yazı, efekt, çerçeve, şekil vb. gibi birçok özellik bulunmakta.Bu özellikleri daha düzenli bir şekilde kullanmak için katman dediğimiz yapılar mevcut, diğer bir ifade ile “Layer” lar. Photoshop programdan aşina olduğumuz bu özelliği, PicsArt’da görünce, program içeriğinin ne kadar zengin olduğunu anlayabiliriz…

Yapımcılar da üretmiş oldukları bu yeniliği taze tutmaya çalışıyor.Yarışmalar, Ropörtajlar ve Dersler’in yer aldığı blog sayfasında; adım adım nasıl kelebek çizileceğini anlatan yazı bile bulabilirsiniz.Nasıl Kelebek Çizilir Öğrenmek için Tıklayın 

Uygulama hakkındaki her hangi bir sorunuz olursa lütfen belirtin.Elimden geldiğince yardımcı olacağım…

PicsArt – Photo Studio uygulamasını Google Play’den indirmek için TIKLAYIN !

 

 

Hakkında Enes BEŞİNCİ

Galatasaray Üniversite'sinde Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisiyim.Fransızca öğreniminin yanı sıra; "bozukklavye.com" ile teknoloji yazarlığına başladım.Önceden beri internet-bilgisayar-teknoloji alanlarına karşı olan ilgimi, burada yazıya döküyorum...

11 yorum

 1. fotograflariniz icin bir yorumda bulunanlara nasil karşılık verebiliriz.cevap yazsak bile genel yayınlanıyor mesaj yayınlansa bile o kişi bunu görmüyor.mesela instagramda cevap yazarken kişinin isminin başına @ konularak mesajı aldığı bildirimle görebiliyor.bu picsart ta işe yaramıyor.bilginiz var mı bu konuda?

  • Yorumun başına o kullanıcının adını @kullanıcıadı şeklinde yazarsanız, bahsettiğiniz kullanıcıya bildirim şeklinde iletiliyor.

   “@x.kullanıcı bir yorumda sizden bahsetti” diye bir bildirim alırsınız.

   Denedim, işe yarıyor.Eğer problemi yaşamaya devam edersiniz, tekrardan yardımcı olabilirim.

 2. Picsart android uygulamasında kişilerin fotoğraflarını beğendiğimizde daha sonradan bu begendiğimz fotoğraflara nasıl ulaşabilirz.

 3. samsung tab3 te picsart ı kullanarak çektiğim fotoğrafları üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan(efekt,kırpma,kesme vs.) kaydettim. ama çektiğim fotoğraflara ulaşamıyorum.nereye kaydedildi bulamadım.

 4. bu programda dort tane fotoyu ayni kare icinde nasil kullanabilirim degisik fotolar ama

 5. Kırmızı gözü nasıl düzeltebilirim?

 6. picsart profilimde kendi fotolarımı paylaşmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

 7. Picsartta kullanıcı adını değiştirebiliyor muyuz aceba ben kayıt olurken o kısmı kaçırmışım ismim yanlış yazıyor @ kısmından sonra

 8. Picsartta hesabı temelli nasıl silebiliriz

 9. Düzenlediğimiz her fotoğraf yayınlanır mı?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top